https://www.artstyl.cz

KAMENNÉ OBKLADY A OBKLADOVÉ PANELY Z UMĚLÉHO (technického) KAMENE

Odlište originálně váš dům od všednosti

Buďte chytří, obložte fasádu nebo interiér kamenným nebo cihlovým obkladem z umělého kamene. Ochráníte podkladové zdivo, případně tepelnou izolaci. Omezíte prohřívání interiéru v létě a snížíte tepelné ztráty v zimě. Nebudete v budoucnosti řešit nákladné rekonstrukce povrchu fasády. Hlavní předností je taktéž estetika obloženého domu nebo interiéru. A můžete to zvládnout snadno i svépomoci.

  OBKLADY Z UMĚLÉHO KAMENE 

 Více jak 300 typů vystavených obkladů a dlažeb z ,,umělého kamene" u nás na vzorkovně

 ,,Umělý kámen" je pouze lidově používaný výraz. Nejedná se o žádnou umělou hmotu, ale o technologicky přepracovaný přírodní kámen. Odborný název pro takové výrobky je (technický kámen, rekonstituovaný přírodní kámen nebo lisovaný přírodní kámen).

Jedná se o přírodní říční kámen nebo přepalovanou břidlici. Kámen je rozemlet na segmenty a poté je spojen s přírodním portlandským cementem a pojivy, zhutněn do forem a probarven přírodními pigmenty. Tím je dosaženo v některých parametrech lepších vlastností než má běžný, těžený přírodní kámen. 

Hlavně lze z takto technologicky upraveného kamene vytvářet neomezenou škálu tvarů a barevností, nerozeznatelných od rostlých kamenů. Umělý (technický) kamen je známý materiál stovky let (první novodobé záznamy jsou z Francie r. 1138).

Obklady z ,,umělého" kamene, jsou běžně používány na stavbách i interiérech po celém světě, v přímořských, městských i vysokohorských destinacích.

Záruka obkladů na barevnou stálost a mrazuvzdornost až 45 roků. Životnost těchto obkladů je prakticky neomezená.

               NEVEDEME obklady z Číny a nekvalitní výrobky z Polska s obsahem sádry a odlehčovadel !!!

        !!! Vybírejte vždy obklady, dlažby i podlahy osobně ve vzorkovnách, kde vidíte ve větší ploše skutečný vzhled, barevnost a tvar obkladů,  vyvarujete se zklamání z odlišnosti oproti jednomu kousku obkladu nebo fotkám a zkreslení na monitoru, nebo při objednávce přes e-shop !!!

 Kvalita zpracování a design námi nabízených obkladů a dlažeb, jsou na nejvyšší kvalitové úrovni. Jsou vyráběny ručně jen z vysoko jakostních materiálů a neobsahují žádná odlehčovadla ani sádru oproti jiným výrobkům na trhu, což  negativně ovlivňuje kvalitu a životnost obkladů.

Kamenné obklady z umělého (technického) kamene

Tloušťka obkladů dle typu 1,5 - 10cm, váha cca 15 - 60kg/m2, nasákavost max.7%, pevnost v tlaku 35MPa

Cihlové obkladové pásky z umělého (technického) kamene

Tloušťka cihlových pásků dle typů od 1,2 - 2,5cm, váha cca 20 - 25kg/m2, nasákavost max.7%, pevnost v tlaku 35MPa

          Obklad z umělého kamene, vám zajistí, že fasádu nebo interiér nebudete muset přetírat a opravovat. Zároveň tyto obklady chrání podkladové zdivo nebo tepelnou izolaci před poškozením a stárnutím. 

Zvyšují izolaci fasády a interiéru proti přehřívání nebo promrzání a zvyšují hlukovou izolaci. Zároveň působí esteticky a každé stavbě i interiéru dodají originalitu a jedinečnost, navyšují hodnotu každé nemovitosti.

Hlavní přednosti našich obkladů z umělého kamene:

 Mrazu vzdornost, Nezachytává mech a plísně, Snadnější opracovatelnost, Nižší hmotnost než klasický rostlý kámen a tím odpadá dodatečné mechanické kotvení obkladů, Nevzniká nevyužitý odpad oproti rostlému kameni, kde vždy určitou část zaplaceného materiálu nemůžete využít (nevhodné tvary, struktura a tloušťky), Neomezená životnost obkladů z umělého kamene.

 Příznivější cena a podstatně rychlejší a levnější instalace, kterou je možno zvládnout i svépomoci, oproti drahé odborné kamenické práci s rostlým přírodním kamenem.

Naše obklady jsou použity např.  v saunovém wellness hotelu Maximus na Brněnské přehradě (na fasádách, interiérech i přímo v samotných saunách), na vysokohorských hotelech a domech v Aspachu v Alpách ve Vysokých Tatrách i v našich horských střediscích, Apartmány na Máchově jezeře, Nákupních centrech, v  rodinných domech a pod.

Použití je neomezené:

- obklady fasád (také na zateplovací systémy z polystyrenu, kamenné vaty a pod.) - obklady komínů, podezdívky, opěrné zdi, ploty, obklady v interiérech, bazénech, saunách, wellness a koupelnách - obklady krbů, barových pultů, atd. - dlažba v interiérech, exteriérech, na terase, ve wellness.

 Pro instalaci obkladů z umělého kamene budete potřebovat

Hloubkovou penetraci na ošetření podkladové omítky nebo zdiva, flexibilní lepidlo třídy C2 TE-S1, řezačku s diamantovým kotoučem na zkrácení a úpravu obkladů.

Na konečnou povrchovou úpravu v exteriéru, doporučujeme použít hydrofobní nátěr proti výkvětům, ušpinění a ochraně.

( Ochrana není podmínkou, oproti přírodnímu kameni, kde je nutno tento nátěr obnovit cca každé tři roky).

Cenová relace obkladů z umělého kamene i s instalací je zhruba o 1/2 až 2/3 nižší, než u přírodního opracovaného kamene.

Ceny Vám sdělíme na požádání, nebo je najdete na vystavených plochách v naší vzorkovně.


https://www.artstyl.cz/gdpr/ “Naše webové stránky využívají technologie retargetingu od služby Sklik provozované společností Seznam.cz, a.s. Ta nám umožňuje ukázat návštěvníkům, kteří již projevili zájem o naše produkty, naše reklamy v reklamní síti společnosti Seznam.cz, a.s.“