https://www.artstyl.cz ARTSTYL kamenné a cihlové obklady - dlažby - podlahy na Firmy.cz" />

KAMENNÉ OBKLADY A OBKLADOVÉ PANELY Z TECHNICKÉHO (umělého) KAMENE

Dejte styl a originalitu vašemu domu nebo interiéru

Buďte chytří, obložte fasádu nebo interiér kamenným nebo cihlovým obkladem z technického kamene. Ochráníte podkladové zdivo i tepelnou izolaci, omezíte prohřívání interiéru v létě a snížíte tepelné ztráty v zimě. Nebudete v budoucnu řešit nákladné opravy povrchu fasády. Velkou předností je také velice atraktivní vzhled obloženého domu nebo interiéru.  A můžete to zvládnout snadno i svépomoci.

  OBKLADY Z UMĚLÉHO (TECHNICKÉHO) KAMENE 

 Více jak 300 typů vystavených obkladů a dlažeb z ,,umělého kamene" u nás na vzorkovně

 ,,Umělý kámen" je pouze lidově používaný výraz. Nejedná se o žádnou umělou hmotu, ale o technologicky přepracovaný přírodní kámen. Odborný název pro takové výrobky je (technický kámen, rekonstituovaný přírodní kámen nebo lisovaný přírodní kámen).

Jedná se o přírodní říční kámen nebo přepalovanou břidlici. Kámen je rozemlet na segmenty a poté je spojen s přírodním portlandským cementem a pojivy, zhutněn do forem a probarven přírodními fotosenzitivními pigmenty. Tím je dosaženo v některých parametrech lepších vlastností než má běžný, těžený přírodní kámen. Hlavně lze z takto technologicky upraveného kamene vytvářet neomezenou škálu tvarů a barevností, nerozeznatelných od rostlých kamenů. 

Umělý (technický) kamen je používaný materiál stovky let (první novodobé záznamy jsou z Francie r. 1138).

Obklady a výrobky z ,,umělého" kamene, jsou běžně používány na moderních stavbách po celém světě, v přímořských, městských i vysokohorských destinacích a také na historických objektech.

Kvalita zpracování a design námi nabízených obkladů a dlažeb, jsou na nejvyšší úrovni. Jsou vyráběny ručně jen z vysoko jakostních materiálů.

Záruka obkladů na barevnou stálost a mrazuvzdornost až 45 roků. Životnost těchto obkladů je prakticky neomezená.

               !!! Nenabízíme obklady z Číny a nekvalitní výrobky z Polska s obsahem sádry a odlehčovadel !!!

        !!! Vybírejte obklady, dlažby i podlahy osobně ve vzorkovnách, kde vidíte ve větší ploše skutečný vzhled, barevnost a tvar obkladů,  vyvarujete se zklamání z odlišnosti oproti jednomu kusu obkladu nebo fotkám a zkreslení na monitoru, nebo při objednávce přes e-shop !!!

Kamenné obklady z umělého (technického) kamene

Tloušťka obkladů dle typu 1,5 - 10cm, váha cca 15 - 60kg/m2, nasákavost max.7%, pevnost v tlaku 35MPa

Cihlové obkladové pásky z umělého (technického) kamene

Tloušťka cihlových pásků dle typů od 1,2 - 2,5cm, váha cca 20 - 25kg/m2, nasákavost max.7%, pevnost v tlaku 35MPa

          Hlavní přednosti našich obkladů z umělého kamene:

 Mrazuvzdornost, Nezachytává mech a plísně, Snadnější opracovatelnost a nižší hmotnost než klasický rostlý kámen a tím odpadá dodatečné mechanické kotvení obkladů, Nevzniká nevyužitý odpad oproti rostlému přírodnímu kameni, kde vždy určitou část zaplaceného materiálu nemůžete využít (nevhodné tvary, struktura a tloušťky), Neomezená životnost obkladů z umělého kamene. Příznivější cena a podstatně rychlejší a levnější instalace, kterou je možno zvládnout i svépomoci, oproti drahé odborné kamenické práci s rostlým přírodním kamenem.

Naše obklady jsou použity např.  v saunovém wellness hotelu Maximus na Brněnské přehradě (na fasádách, interiérech i přímo v samotných saunách), na vysokohorských hotelech a domech v Aspachu v Alpách ve Vysokých Tatrách i v našich horských střediscích, Apartmány na Máchově jezeře, Nákupních centrech, v  rodinných domech a pod.

Použití je neomezené:

- obklady fasád (také na zateplovací systémy z polystyrenu, kamenné vaty a pod.) - obklady komínů, podezdívky, opěrné zdi, ploty, obklady v interiérech, bazénech, saunách, wellnes a koupelnách - obklady krbů, barových pultů, atd. - dlažba v interiérech, exteriérech, na terase, ve wellnes.

 Pro instalaci obkladů z umělého kamene budete potřebovat

Hloubkovou penetraci na ošetření podkladové omítky nebo zdiva, flexibilní lepidlo třídy C2 TE-S1, řezačku s diamantovým kotoučem na zkrácení a úpravu obkladů.

Na finální úpravu v exteriéru, můžete použít hydrofobní nástřik proti  ušpinění a ochraně. Obklady můžete kdykoliv ostříkat hadicí nebo wapkou.

( Ochrana hydrofobním nástřikem není  nutná, oproti přírodnímu kameni, kde je nutno tento nátěr obnovit cca každé dva až tři roky).

Cenová relace obkladů z umělého kamene i s instalací je zhruba o 1/2 až 2/3 nižší, než u obkladů z přírodního opracovaného kamene.

Ceny Vám sdělíme na požádání, nebo je najdete na vystavených plochách v naší vzorkovně.


https://www.artstyl.cz/gdpr/ “Naše webové stránky využívají technologie retargetingu od služby Sklik provozované společností Seznam.cz, a.s. Ta nám umožňuje ukázat návštěvníkům, kteří již projevili zájem o naše produkty, naše reklamy v reklamní síti společnosti Seznam.cz, a.s.“