UMĚLÉ TRÁMY - IMITACE DŘEVĚNÝCH TRÁMŮ A PRKEN


Dokonalé imitace dřevěných trámů a prken z tvrzeného polyuretanu (Belgie) nebo z tvrzeného sklo vláknitého kompozitu (Španělsko)


Polyuretanové trámy a prkna (Belgie)

jsou vhodné pro instalace v interiéru a po povrchovém ošetření je lze použít i v exteriéru. Jsou vyráběny z vysokojakostního tvrzeného polyuretanu, jsou velmi lehké a jejich aplikace je  snadná pouze lepením např. na tekuté hřebíky. Dají se snadno řezat a upravovat. Mohou se i barevně doladit lazurami nebo mořidlem. Je možno v nich vést elektroinstalace, světla, trubky topení a pod. Nápadům se meze nekladou.

Kompozitní sklolaminátové trámy (Španělsko)

 jsou vhodné pro exteriérové i interiérové instalace a jejich tvrdost a odolnost je větší než dřevo. Směs skelných vláken, pryskyřic a pojiv (z tohoto kompozitu se vyrábí např. lodě, kapotáže motorek a pod.) Můžete si vybrat z několika barevných variant nebo si je můžete snadno barevně upravit akrylátovou lazurou nebo barvou.

Jsou velmi lehké, snadno opracovatelné, odolné vůči UV záření, teplotám a nárazům. Dokonalý design a ruční výroba zajistí nerozeznatelnost od klasických tesaných dřevěných rustikálních trámů, které jsou ovšem těžké, potřebují speciální stavební kotvení a montáž.

Hledáte další produkty nebo inspiraci? Otevřete si příslušné produkty