Termo izolační nátěr TEMP-COAT (USA). Profesionální lehká sklo keramická tepelná izolace, zateplovací protiplísňová barva.Zateplení interiéru, fasády, podlahy i střechy. 

Tepelná izolace fasád, interiérů, střech, stropů a podlah, obytných kontejnerů, karavanů, izolace rozvodů vody, parovodních a tepelných rozvodů, izolace chladících rozvodů a zařízení, ropovodů, nádrží, atd...

Púsobí jako odrazový štít. Pokud natřete interiér Temp-Coatem, vnitřní tepelná energie se při dopadu na povrch TEMP-COATU odrazí zpět, čimž nebudete vytápět  zdivo nebo Vám teplo nebude utíkat stropem.

Také Vás otravuje letní horko ve vašem interiéru?

Použitím odrazové lehké izolace Temp-Coat snížíte prohřívání konstrukcí na minimum.

Termoizolační nátěr Temp-Coat dokáže odrazit UV a IV sluneční záření a tím nedojde k prohřátí interiéru domu, chaty, karavanu, nádrží, chladírenských vozů, dopravních prostředků, atd

 

Termo izolační nátěr Temp-Coat zabraňuje také popálení v provozu, spolehlivě chrání povrch před korozí.

Profesionální termoizolační a hydroizolační nátěr pro prúmysl, stavebnictví, potravinářství, atd.

Zabraňuje únikům tepla, brání popáleninám a omrzlinám, odráží sluneční záření a tím brání přehřívání budov, nádrží, cisteren, atd. Zabraňuje přenosu energie z jednoho povrchu na druhý, je zároveň hydroizolační a paropropustný.

 

IZOLUJTE FASÁDU NEBO INTERIER S ROZUMEM A EKONOMICKY

 

Zní to neuvěřitelně, ale opravdu existuje izolační nátěr, který Vám nahradí polystyren nebo izolaci z kamenné vaty. Navíc si tuto profesionální izolaci provedete snadno sami, pouze za použití válečku nebo štětce. Samozřejmně je TEMP-COAT ekologicky a zdravotně nezávadný a omyvatelný.

Temp-Coat (USA) je mnohonásobně účinější než běžné obdobné nátěry a imitace na našem trhu !!!.

Kliknutím si otevřete jednotlivé články:

Návod k použití TEMP-COAT (klikněte zde)

Nátěr proti plísni (klikněte zde)

Izolace nádrží pro pohoné hmoty a chem. průmysl.(klikněte zde)


TEMP-COAT   tekutá tepelná izolace: aplikuje se jako barva, působí jako tepelná bariéra

Mezi základní funkce TEMP-COAT patří zamezení přenosu energie od jednoho prostředí (materiálu) k druhému, při teplotě od -60 do + 250°C, ochrana před popálením v důsledku doteku příliš horkých nebo studených systémů, snížení, případně odstranění kondenzace a tím koroze a vzniku plísní. Nezadržuje prach a špínu a navíc při znečištění  mastnotou a ropnými produkty, ho lze snadno očistit acetonem nebo vodou se saponátem.

Milimetrová vrstva nátěru TEMP-COAT se začíná rozpouštět při teplotě 840°C, při čemž uvolňuje oxid uhličitý a oxid dusičitý, což zamezuje šírení kouře  a plamenů. TEMP COAT je ekologicky nezávaný a nehořlavý.

Přípravek je rozpustný ve vodě, což umožňuje pracovat s ním v místnostech bez nutné ventilace.

Náročnost aplikace je srovnatelná s běžným natíráním nebo malováním.

Nyní můžete díky termoizolaci TEMP-COAT snadno zateplovat z interiéru nebo z exteriéru.

Zní to trochu divně, když všichni (hlavně poystyrenová lobi) mluví o tom, že je lepší zateplovat fasádu  domu z venku, ale proč musíme  nahřívat vnitřní zdivo a tím  topit tzv. do zdiva než se zeď nahřeje.

Izolační barva TEMP-COAT odráží zpět  energii a tím zabraňuje ztrátám při prohřívání nebo ochlazování zdiva, zároveň zabraňuje tvorbě plísní .

Při použití v interiéru  se teplo odráží zpět do interiéru, nenahříváte zdivo a spáry mezi překlady, panely, okny, atd. Takto jste schopni zvednout teplotu v interiéru u podlahy při stejném nastavení kotle o cca 3 °C.

A o to Vám přece jde. Na každem domě jsou místa, kde po snímcích termovize uniká teplo daleko více než v jiných částech stavby: špalety kolem oken, zeď za topným tělesem, tenké stěny staveb, nadokení a stropní překlady, stropy, (spáry mezi panely u panelových domů).

Bylo by ideální zateplit jenom tato místa, ale to je při použití klasických izolací (polystyren, kamenná vata) nereálné, protože musíte zateplovat celoplošně, hlavně kvůli vzhledu. Za použití Temp-Coatu múžete izolovat klidně jen místa s největším únikem.

Navíc při poškození nátěru (stavební zásah a pod.) je snadno opravitelný pouhým přetřením, což klasická izolace neumožní.

Při použití polystyrenu zabráníte prodyšnosti domu a musíte zajistit odvětrávání, jinak Vám začnou vznikat karcinogení plísně.

A navíc tím, že musíte izolovat celoplášťově, nehorázně narůstá finanční náročnost zateplení.

Potom si spočítejte kolik jste vynaložili financí na zateplení a kdy se Vám vrátí tyto  prostředky, oproti tomu kdyby jste nezateplovali vúbec a kolik by jste zaplatili za teplo bez provedených izolací.

Můžete hravě zjistit, že peníze investované do takového klasického zateplení se Vám nikdy nevrátí, protože úspora  za teplo je taková, že po cca 25ti letech (garantovaná životnost polystyrenové izolace), se Vám to při počáteční investici desítek a stovek tisíc nikdy nevrátilo.

Proto je ekonomicky výhodnější izolovat hlavně ty části, kde dochází k největším únikům tepla. Budete překvapeni, že za daleko méně peněz, snížíte tepelné ztráty stejně jako soused, jenž izoloval dům za stovky tisíc korun.

Při použití  na fasádu, TEMP-COAT zase odráží teplo i chlad  a tím nedochází k promrzání nebo prohřívání zdiva.

Navíc dokáže TEMP-COAT zabránit pronikání deště, UV a IV záření, a nedochází k destrukci omítek a korozi natřených podkladů, nátěr je ale zároveň paropropustný, tím zabraňuje vzniku plísní a stavba může dýchat. Díky vysoké pružnosti, dokáže eliminovat praskliny ve zdivu.

Jak je to možné?

Profesionální izolační nátěr TEMP-COAT, obsahuje mikro-sklokeramické kuličky (sféry), plněné ředěným  vzduchem o 0,13(Pa) a silikonové kuličky plněné vzduchem, která se  nachází v suspenzi směsí kaučuku, akrylátové pryskyřice a anorganických pigmentů. Toto vše působí jako špičkový  tepelný štít. V tomto složení je zásadní rozdíl oproti podobným nátěrům, které budou asi levnější, ale nedosahují zdaleka takových izolačních parametrů.

Produkt je rospustný ve vodě,  po zaschnutí vytvoří vodotěsný, ale paropropustný tepelně izolační štít na povrchu libovolného tvaru i v obtížně přístupných místech. Díky tomu, že je TEMP-COAT dokonale přilnavý k nejrůznějším povrchům, působí také jako hydroizolace a významně snižuje riziko koroze.

TEMP-COAT je velmi lehký a pružný, což mu dává i vlastnosti akustické izolace.

Tato izolační barva byla vyvinuta v laboratořích NASA(USA) .Využíván je od počátku v armádě a námořnictvu.Po tomto úspěšném ověření  vlastností byl TEMP-COAT zpracován pro obory strojírenství, průmyslu a stavebnictví.

Jeho využití ve světě je neobyčejně široké, v současné době je tento izolant velmi úspěšně využíván v zemích jako jsou USA,Japonsko,Rusko a dnes již i v ČR.

Doporučujeme nanášet po tenčích vrstvách cca  0,5mm a můžete libovolně vrstvit,čímž zvyšujete izolační shopnost Temp-Coatu .

MOŽNOSTI POUŽITÍ:

Termoizolace obvodových stěn a stropů obytných i průmyslových objektů-z interiéru nebo exteriéru.

(1mm nátěru TEMP-COAT   nahradí  cca 5cm polystyrenu nebo 4cm izolační vaty)

-izolace podlah i pod podlahové topení

-izolace chladírenských skříňových automobilů ,boxů pro přepravu a ustájení  zvířat

-tepelná a hydroizolační izolace střech (plechové střechy i taškové) ,brání prohřívání od slunečního záření.

-izolace rozvodů teplé vody, pární rozvody, nebo naopak studené vody, kde zabraňuje kondenzování a korozi povrchu.

-vnitřní plochy letadel, vnější plochy trupů lodí, vnitřní nebo venkovní plochy obytných kontejnerů

-spodní části mostů (zabraňuje promrzání a destrukci konstrukcí)

-strojovny horkého oleje (ochrana před popálením)

-hydranty, průmyslové mrazící přístroje/zmražovače

-nádrže na kapalný dusík, ropovodní potrubí, zásobníky ropných produktů i na dně moře.

-parovody, topné rozvody ůstředního topení, výměníky tepla, trubky se studenou vodou (zabránění kondenzace)

- podlahy dopravních prostředků (zabraňuje namrzání nástupních ploch,nebezpečí uklouznutí)

Temp-Coat můžeme nanášet i na horké povrchy po vrstvách až do doby,kdy je povrch izolován na teplotu ,kterou požadujeme.

Jeho použití je téměř neomezené a bez problémů lze aplikovat na téměř jakýkoliv povrch (plech, ocel, nerez, beton, omítku, hliník, gumu, plast, polykarbonát, atd) aplikovat lze při teplotě povrchu od -50 do +200"C.

-Dokáže odrazit při vrstvě 0,4mm  99.9% UV záření a 85% IČ záření, čímž v létě brání přehřívání povrchu a v zimním období vrací zpět teplo do místnosti.Také chrání podkladní plochy před destrukcí od UV záření, kyselé deště, koroze, solí a ropných produktů.

-Pružnost materiálu po zaschnutí přispívá ke tlumení hluku v místnosti (např.2mm vrstva lze zcela ohnout)

-Po zaschnutí odolává ropným produktům, rozpouštědlům, solím. Lze odstranit pouze mechanicky ocelovým kotoučem.

-je omyvatelný, vodou, acetonem, atd.

-je přetiratelný běžnýmy nátěry, nebo lze barvit základ tónovací barvou.

-je nehořlavý(při teplotě nad 850°C začíná roztékání Temp-Coatu, ale dochází k samozhášení. Skupina hořlavosti A2-s1)

-Je prodyšný a pomáhá udržet relativní vlhkost vzduchu kolem ideální hodnoty, zabraňuje plísním.

-Je  hydroizolační, ale paropropustný, jako hydroizolace teras, lodžii, balkonů, parní sauny, koupelny, střechy, bazény, atd.

-Vrací teplo nebo chlad tam, odkud přichází i když je zakrytý dalším nátěrem nebo tenkým obkladem

 Cena balení 19litrů (plastový kýbl) = 11.000kč bez DPH 21%,

Z jednoho balení TEMP-COAT (19)l natřete cca 20m2 v tloušťce 1mm, dle hrubosti podkladu.

Zateplení fasády nebo interiéru Temp-Coatem, vrstva 1mm = (jako 5cm polystyrenu),Vás bude stát cca 600kč/m2

 

Izolační barvatepelně izolační barvaIzolační nátěr  Termo izolační nátěr střech ochranný antikorozní nátěrTermoizolační nátěr Průmyslová izolaceIzolace cisteren a nádržíTermoizolace  potrubí

Reference:

Hotel Boby Brno: izolace potrubí parovodního rozvodu hotelu.V potrubí které zásobuje celý hotel, byla teplota páry cca 80stupňů,toto potrubí mělo obrovské ztráty a hrozilo i popálení při doteku.Po nanesení Temp-Coatu je teplota povrchu  potrubí cca 30stupňů.aplikace r. 2009

RD Mikulov: Izolace polykarbonátového zastřešení zimní zahrady.V zimních měsících docházelo k tepelným strátám a stékání sražené vody po stropě zimní zahrady.

Po aplikaci Temp-Coatu přímo na polykarbonát se teplota v zimní zahradě rapidně zvýšila a kondenzovaná voda se neobjevuje.V letních měsících se  zimní zahrada  nepřehřívá ( aplikace proběhla na podzim 2011)

Chata Praha: Nátěr střešní krytiny(pálená taška).V letních měsících bylo podkroví nadměrně prohříváno.Po aplikaci Temp-Coatu se citelně snížila teplota podkroví.aplikace jaro r. 2011

RD Brno: Izolace vnitřního bazénu.Aplikace na stěny a dno zapuštěného bazénu Na povrch stěn bazénu byl aplikován Temp-Coat a přes něj byla nainstalována bazénová fólie.Zabránilo se ůnikům tepla z bazénu a tím snížení nákladů na ohřev vody.

RD Brno. Nátěr podlah pod podlahové vytápění a nátěr podlah nad nevytápěným sklepem.

Okamžitě po aplikaci bylo citelné na dotek jak podlaha nad sklepy není studená.aplikace r.2010

RD Ivančice: Nátěr z interiéru štítové stěny,kde díky špatné izolaci štítové stěny docházelo k prochladnutí stěny a tvoření plísní a vlhnutí zdiva.

Po aplikaci Temp-Coatu je stěna suchá a bez plísní,teplá na omak. podzim r.2010

Firma: Firma ,která staví vysílací antény ve Švédsku,řešila problém .V těchto anténách je při vysílání proud, který ohřívá vysílcí anténu,na které se v drsných klimatických podmínkách blízko polárního kruhu tvořila námraza,která snižovala výkon antén.

Po aplikaci Temp-Coatu na antény,nedochází k namrzání antén. aplikace r. 2009

Karavan-Nátěr obytného karavanu z vnitřní strany.Odolnost proti přehřívání interiéru karavanu a v zimních měsících izolace proti chladu.Toto vše

při nátěru cca 2mm vrstvy,která nezmenšuje prostor v karavanu,kterého není není nikdy nadbytek aplikace 2013.

Mnoho dalších spokojených uživatelů RD a průmyslových objektů.

                                                  


Kontaktujte nás


UA-65672569-1