VINYLOVÉ PODLAHY, KORKOVÉ A

VINYL - KORKOVÉ, PLOVOUCÍ A LEPENÉ  PODLAHY.


 FASÁDNÍ A INTERIÉROVÉ KORKOVÉ IZOLACE A OBKLADY.Moderní technologie dokáží plně zachovat přírodní, tepelné a zvukově izolační vlastnosti korku, ale vzhled  a popvrchová ůprava nabízí nepřeberné možnosti luxusních povrchových designů od dřevěných prken, pravého přírodního kamene, pravé kůže, korková mozaika, korkový obklad ...

Vinylkorková podlaha
Vinylkorková podlaha


Představujeme exklusivní a originální značkové podlahy   zn. ,,KOREK JELINEK"(Canada)

                   Zdravotně a hygienicky nezávadné, antibakteriální podlahy a obklady.

  *   Plovoucí podlahy i lepené podlahy a obklady z přírodního korku, nebo vinyl-korku s profesionální exklusivní povrchovou ůpravou z přírodního kamene, dřeva, kůže a pod.,    odolnou proti otěru a poškození, naleznete v naší vzorkovně v Brně.

Výběr z více jak  100 typů a dekorů v naší vzorkovně, které jinde nenajdete.

    *  Zateplovací korkové, tepelně a akusticky izolační a obkladové desky pro interiérové i fasádní zateplení budov a domů.


Korkové tepelné a zvukoizolační desky se používají k exteriérovému zateplení fasád budov, izolování střech a teras, interérové izolování zvuku a tepla, podlah, stěn, příček a stropů. Tepelná izolace především omezuje nežádoucí tepelné ztráty (zisky) a zabezpečuje požadovaný stav vnitřního prostředí. Základním úkolem tepelnoizolační vrstvy je zpomalení úniku tepla v čase.

Tímto se dosáhne trvalé udržení teploty ve vytápěné místnosti a naopak, zmenšuje se prostup tepla do chladného exteriéru. Tepelněizolační vrstva však zabraňuje tvorbě kondenzace, tepelných mostů a současně omezuje tepelné deformace, ale především snižuje ztráty energie při vytápění nebo chlazení.

  Korek má trvalé technické vlastnosti. Používá se v ekologických nízkoenergetických stavbách, kde je nutno vytvořit zdravé prostředí s neměnnými vlastnostmi pro více generací.

Typy podlahových krytin

Podlahy se dělí na studené (keramická a kamenná dlažba, linoleum, laminátové podlahy atd.) a teplé (korek, dřevo, koberec). Při výběru podlahy se musíme zaměřit na její užitkové vlastnosti. Dnes, při růstu cen energií, se doporučuje vybírat teplé podlahy. Teplotní rozdíl mezi teplým a studeným typem podlahy za stejných podmínek v místnosti o rozloze 20 m2 může být 1,5 až 2 °C. U podlahového vytápění tzv. studených podlah je sice prostup tepla rychlejší, ale v letním období, kdy není vytápění nutné, může dojít k nárazovému výraznému ochlazení vnitřního prostředí. Ze zdravotního hlediska to není optimální.

I u takzvaných teplých podlah jsou výrazné rozdíly mezi jejich jednotlivými druhy. Koberec má sice dobré tepelné a zvukové izolační vlastnosti, ale jde o bakteriální materiál, což představuje nevhodné řešení pro alergiky a astmatiky. V případě dřevěných podlah, které se aplikují jako plovoucí podlahy, se tento problém může rovněž vyskytovat. Protože dřevěné parkety nejsou většinou ze spodní části impregnovány, může spodní část plesnivět. Jelikož se při chůzi víří vzduch, zárodky se šíří do celého interiéru.

Korkové podlahy

Korková podlaha se nabízí v široké škále strukturálních dekorů a barevných provedení. Dělí se na korkovou dlažbu a korkovou plovoucí podlahu.

Korková dlažba má vysoké využití i ve vlhkých až mokrých prostředích, jako jsou koupelny či kuchyně. Důvodem je její nenasákavost a celková odolnost. Pro rychlou aplikaci se doporučuje ve větších prostorech použít korkovou nebo korkově-vinylovou plovoucí podlahu.

Izolační část korkovo-vinylové podlahy tvoří korek na nosné desce HDF. Na desce je vyfrézovaný pevný a přesný KLIK zámek.

Konečnou povrchovou úpravu tvoří buď speciálně upravený vinyl, pravá dřevěná dýha, tenký přírodní kámen s různými dekory nebo pravá kůže.

Při použití oděruvzdorných povrchových úprav s vysokým stupněm rezistence (např. keramický lak) je možné tyto podlahy položit i na místa s vyšší zátěží, jako jsou například chodby, obchodní prostory a kanceláře.

Korkovou podlahu (dlažbu i plovoucí podlahu) lze položit i do místností s podlahovým vytápěním, protože hraniční hodnota tepelného odporu je podle normy 0,17 m2 . K/W.

U korkové dlažby o tloušťce 4 mm je tepelný odpor 0,05 m2 . K/W a u korkové plovoucí podlahy o tloušťce 11 mm dosahuje 0,129 m2 . K/W.

Údržba a možnost renovace

Pokud se použije správný typ, je korková i vinyl korková podlaha nenáročná na údržbu. . Pro více zatěžované místnosti jsou doporučené korkové podlahy upravené keramickým lakem, u nichž není nutná údržba.

Životnost a odolnost

Korek je těžko opotřebovatelný, odolává střídání teplot, suchu, vlhkosti a dlouhodobému působení vody. Proto lze korek (po důkladné úpravě) použít i ve vlhkých prostorech koupelen, saun, welnes, fasády a pod.


 Korek má trvalé technické vlastnosti.
  Používá se v ekologických nízkoenergetických stavbách, kde je nutno vytvořit zdravé prostředí s     neměnnými  termoizolačními vlastnostmi pro více generací.

Prohlédněte si fotky realizací korkových a vinylkorkových podlah


Tepelná a zvuková korková izolace

Korek je přírodní materiál se specifickou buněčnou strukturou, díky níž ho lze použít k výrobě izolací proti hluku, úniku tepla a vibracím. Své uplatnění nachází v průmyslových a stavebních odvětvích. Využívá se nejen k exteriérovému zateplení fasád, izolování střech, ale k interiérovému izolování zvuku a tepla.

Korek jako surovina

Korek se získává oloupáním kůry z korkového dubu, který má schopnost kůru regenerovat a umožňuje její loupání, aniž by se poškodil samotný strom. Vlastnosti korku vyplývají z jeho struktury a chemického složení. Protože korkové pletivo obsahuje 89,7% plynných látek, jeho hustota je nízká. Tento údaj vyjadřuje velký nepoměr mezi objemem a hmotností korkové suroviny. Plynný prvek nacházející se v korku téměř neumožňuje vodivost z hlediska tepelného, zvukového nebo vibračního působení. Díky své struktuře má dobrou stlačitelnost a je flexibilní.

 

Výhody korkové izolace:

 • rozměrová stálost - nesmršťuje se (nehrozí vznik tepelných mostů)
 • odolnost vůči extrémním povětrnostním vlivům (od -200 do +200 °C)
 • odolnost vůči bakteriálním a chemickým vlivům
 • paropropustnost - nedochází k akumulaci vodních par (nízký difúzní odpor)
 • tvoří zároveň tepelnou i zvukovou izolaci
 • všeobecné použití (fasádní, střešní, podlahová izolace atd.)
 • dlouhá životnost, nezatěžuje životní prostředí, je reciklovatelný.
 • nenasákavý, neměnné izolační parametry i po 50ti a více letech oproti polystyrenu a kamenné vatě.

Korek současně splňuje čtyři izolační vlastnosti: tepelnou, zvukovou, vibrační a antibakteriální.

Tepelná izolace

Kromě trvale stabilních technických vlastností je korek zvukově- i tepelně izolační. Omezuje nežádoucí tepelné ztráty (zisky), a tak vytváří požadovaný stav vnitřního prostředí. Základním úkolem tepelně izolační vrstvy je zpomalení odevzdávání tepla v čase. Tím se dosahuje trvalého udržování teploty ve vytápěné místnosti a naopak zmenšuje se postup tepla do chladného exteriéru. Tato vrstva by měla zabraňovat tvorbě kondenzace, tepelných mostů a současně omezuje tepelné deformace, především však snižuje ztráty energie při vytápění.

Zvuková izolace

Korek se vyznačuje dobrou absorpcí zvuku. Při položení korkové dlažby v minimální tloušťce 6 mm lze snížit hlučnost až o 20 decibelů. U korkové plovoucí podlahy je možno dosáhnout snížení hlučnosti až o 22 decibelů.

Vibrační izolace

Ve stavebnictví se antivibrační izolace používá pod průmyslové stroje a zařízení, pod silniční nosníky, na mostové dilatace a kolejové tratě.

V domácnostech je tlumení kmitů a vibrací užitečné pro revmatiky a lidi s nemocnými klouby.

Antibakteriální izolace

Korek je antibakteriální, takže zabraňuje vzniku a případnému šíření plísní a hub. Kromě toho odpuzuje dřevokazný hmyz a škůdce (myši a krysy). Protože je tento materiál i antistatický, zabraňuje prašnosti prostředí.

Použití korkové izolace:

 • exteriérové zateplení kontaktních a odvětraných fasád budov, i pohledový obklad fasád
 • izolování šikmých i rovných střech (včetně pochozích a vegetačních střech, i střech s dopravním zatížením) a teras
 • interiérové izolování zvuku a tepla (podlahy, stěny, příčky a stropy),dekorační obklad stěn
 • izolování výtahů, tepelných a zvukových průmyslových zdrojů
 • izolování základu stavby
 • vhodná při výstavbě nízkoenergetických a pasivních domů.

Životnost a odolnost

Korek je těžko opotřebovatelný, odolává střídání teplot, suchu, vlhkosti a dlouhodobému působení vody. Proto lze korek (po důkladné úpravě) použít i ve vlhkých prostorech koupelen i v exteriéru.


Pro vaší realizaci se může také hodit další materiál z naší nabídky