Značkové plovoucí podlahy  (Canada).

- Vinyl-Korkové plovoucí podlahy

- Vinylové podlahy

- Korkové plovoucí i lepené podlahy.

Exklusivní nášlapná vrstva korkových podlah z přírodního kamene, pravé kůže, 3D vinylu, s nejmodernější ochranou povrchu mikrokeramickým lakem tř. zátěže 32, se zárukou 20 roků.

V naší vzorkovně v Brně nabízíme výběr z více jak 100 dekorů a typů, které jinde nenajdete.

- Interiérové a fasádní korkové obklady a zateplení.

- Přírodní korková tepelná a zvuková izolace.

Korek jako surovina

Korek se získává oloupáním kůry z korkového dubu, který má schopnost kůru regenerovat a umožňuje její opakované loupání, aniž by se poškodil samotný strom. Vlastnosti korku vyplývají z jeho struktury a chemického složení. Protože korkové pletivo obsahuje 89,7% plynných látek, jeho hustota je nízká.

Plynný prvek nacházející se v korku téměř neumožňuje vodivost z hlediska tepelného, zvukového nebo vibračního působení. Díky své struktuře má dobrou stlačitelnost a je flexibilní.

Moderní technologie dokáží plně zachovat přírodní, tepelné a zvukově izolační vlastnosti korku, ale vzhled  a popvrchová ůprava nabízí nepřeberné možnosti luxusních povrchových designů od 3D vinylu, pravého přírodního kamene, přírodní kůže, korková mozaika, korkový obklad ...

Korek má trvalé technické a izolační vlastnosti. Používá se v ekologických nízkoenergetických stavbách, kde je nutno vytvořit zdravé prostředí s neměnnými termoizolačními vlastnostmi pro více generací.

Dub korkový
Dub korkový
Jaké vlastnosti by měla mít podlaha, kterou si přejeme do svého bytu? Nejdříve nás napadne, že musí dobře vypadat a vhodně dotvářet interiér. Ale víme, že to nestačí, podlahy mají být také odolné a nepříliš náročné na údržbu.

A to nejdůležitější, i když ne rozpoznatelné na první pohled - podlaha by měla být příjemná k používání, to znamená pružná při došlapu, tichá a teplá. Některé z podlahovin na našem trhu tyto vlastnosti splňují, jiné ne. Mezi moderní podlahoviny, které tyto požadavky splňují velmi dobře, patří vinylové plovoucí podlahy Vinyl-Cork s dvojitou vrstvou přírodního korku nebo plovoucí korkové podlahy a korkové dlažby.

Vinyl korkové plovoucí podlahy

Krásné, odolné, tiché a nenáročné, to jsou neše plovoucí podlahy Vinyl-Cork

Vinylové plovoucí podlahy jsou nyní velmi oblíbeným artiklem mezi podlahovinami, a to právem, protože nabízejí hezký vzhled i odolnost a vysokou životnost. Ale nejde jen o to, co je na povrchu, stejně důležité je, co se skrývá uvnitř, jaká je celková kvalita lamely a úroveň použitých technologií.

Naše firma  pro svoje zákazníky vybírá jen nejvyšší kvalitu - v tomto případě špičkové vinylové, kamenné nebo kožené plovoucí podlahy s dvojitou vrstvou přírodního korku.

Lamely Vinyl-Cork jsou opatřeny podlahovým zámkem UNICLIC, pohledová 3D vinylová vrstva a speciální mikrokeramický lak dodává nejen exkluzivní vzhled, ale i pevnost a vysokou odolnost proti opotřebení (tř. zátěže 32).

Dvojitá vrstva korku v lamele se projevuje pružností, teplým povrchem podlahoviny a ůtlumem kročejového hluku o 17dB.

  Provedení těchto podlah zajišťuje snadnou a rychlou pokládku, tvarovou stálost plovoucí podlahy, odolnost proti vlhkosti, jsou vhodné i pro použití s podlahovým topením.

Odolné plovoucí podlahy

Plovoucí podlahy Vinyl-Cork jsou díky své vysoké odolnosti tř.zátěže 32, předurčeny do hal, předsíní, chodeb, kuchyní, obýváků i komerčních prostor. Díky luxusním dekorům a celkově vynikajícím užitným vlastnostem a komforu, jsou stále oblíbenější pro použití do jídelen, obývacích pokojů a obytných zón rodinných domů a bytů.

Výrobek je od roku 2015 vlastníkem Ochranné známky. Tzn. že je jako jediná firma v ČR, oprávněna uvádět u svého zboží označení "Vinyl-Cork". 

Plovoucí Vinylkorková podlaha Vinyl-Cork

Plovoucí podlaha Vinyl Cork
Plovoucí podlaha Vinyl Cork

Skladba plovoucí podlahy Vinyl-CORK  rozměr lamel 1.164 x 194mm tl.10,5 mm    cena od 742kč/m2 bez DPH21%

1. čtyři vrstvy laku s obsahem mikrokeramických částic
2. luxusní 3D vinylová dekorativní vrstva
3. aglomerovaná korková zvuková izolace, komfortní tlumení nárazů a vibrací při došlapu (šetří klouby), tepelný komfort pro chodidla 
4. HDF deska vysoké hustoty odolná proti vlhkosti
5. zámkový systém "Uniclic" s ochranou proti vlhkosti
6. integrovaná korková spodní izolační podložka

Technické vlastnosti Využití
domácnost: class 23 třída zátěže
komerční prostory: class 32 třída zátěže (obchodní domy,kanceláře,veřejné prostory,atd.)

Další vlastnosti
Tepelný odpor: 0,101 m2.K/W
Tepelná vodivost: 0,104 W/m.K
Požární odolnost: class Bfl-S1
Emise formaldehydu: class E1 (bez formaldehydu)
Protiskluzové vlastnosti: class DS
Útlum kročejového hluku: 17 dB
Nabití statickým nábojem: <2,0 antistatic kV

Záruka na opotřebení
Při využití v domácnosti: 20 let
Při využití v komerčních prostorách: 10 let

Dekory se vyrábí i v lepeném provedení o rozměrech 1220x185x2mm, 4. vrstvý lak microceramic

Korková plovoucí podlaha

Nabízí se v široké škále strukturálních dekorů a barevných provedení.

  Skladba korkové plovoucí podlahy

  Izolační vrstvu naší plovoucí podlahy tvoří přírodní korek nanesený z obou stran na nosné voduvzdorné HDF desce. Po obvodu desky je vyfrézován pevný a přesný UNIKLIK zámek, tloušťka lamel 7-11mm dle typu. Konečnou nášlapnou vrstvu tvoří buď přírodní korek v různých dekorech nebo  pravý přírodní kámen i pravá kůže, opatřeno nejmodernějším mikrokeramickým lakem (tř. zátěže 32)

Korková lepená dlažba

Má vysoké využití i ve vlhkých až mokrých prostředích, jako jsou koupelny, wellnes či kuchyně. Důvodem je její nenasákavost, příjemný pocit tepla a celková odolnost. Tloušťka 4mm.


Při použití podlah s oděruvzdornými povrchovými úpravami s vysokým stupněm rezistence (např. mikrokeramický lak) je možné tyto podlahy položit i na místa s vyšší zátěží, jako jsou například chodby, obchodní prostory a kanceláře.

Korkovou podlahu (dlažbu i plovoucí podlahu) lze položit i do místností s podlahovým vytápěním, protože hraniční hodnota tepelného odporu korku je podle normy 0,17 m2 . K/W.

U korkové dlažby o tloušťce 4 mm je tepelný odpor 0,05 m2 . K/W

Korkové plovoucí podlahy o tloušťce 11 mm dosahuje 0,129 m2 . K/W.

Pro rychlou a jednoduchou aplikaci se doporučuje použít plovoucí podlahu se systémem zacvakávacích zámků

Korková plovoucí podlaha

Korková plovoucí podlaha
Korková plovoucí podlaha

Skladba KORKOVÉ plovoucí podlahy  rozměr lamel 900 x 300mm  tl.10 mm                  cena od 577 kč/m2 bez DPH21%

1. vysoce odolný dvousložkový lak na pružné povrchy

2. vrstva dekoru s vrstvou korku vysoké hustoty v různých dekorech a odstínech přírodního korku.
3. HDF deska vysoké hustoty odolná proti vlhkosti
4. zámkový systém "Uniclic" s ochranou proti vlhkosti
5. integrovaná korková izolační podložka

Technické vlastnosti Využití
domácnost: class 23 třída zátěže
komerční prostory: class 32 třída zátěže (obchodní domy,kanceláře,veřejné budovy,atd.)

Další vlastnosti
Tepelný odpor: 0,114 m2.K/W
Tepelná vodivost: 0,092 W/m.K
Požární odolnost: class Bfl-S1
Emise formaldehydu: class E1 (bez formaldehydu)
Protiskluzové vlastnosti: class DS
Útlum kročejového hluku: 19 dB
Nabití statickým nábojem: <2,0 antistatic kV

Záruka na opotřebení
Při využití v domácnosti: 20 let
Při využití v komerčních prostorách: 10 let

Dekory se vyrábí i ve formě lepené dlažby  300 x 300mm  tl.4mm

Korkové podlahy si zamilujete

Podlaha je jedna z nejdůležitějších součástí interiéru a samotný výběr vhodné podlahy je stejně důležitý jako výběr jiných produktů, například dveří či nábytku. Podlahy zároveň patří mezi nejméně obměnitelné části interiéru, proto je potřeba věnovat náležitou pozornost při jejich výběru.

Podlahy se dělí na studené (keramická a kamenná dlažba, linoleum, laminátové podlahy) a teplé (korek, dřevo, koberec). Hlavně v současnosti, kdy každoročně pociťujeme nárůst cen energií, je rozumné se zaměřit právě na teplé podlahy.

Teplotní rozdíl mezi teplým a studeným typem podlahy, při stejných podmínkách v místnosti, může být až 1,5 - 2 °C. Z sekce teplých podlah patří korek k těm nejzdravějším a zároveň nejkomfortnějším, jelikož jeho přirozená struktura akumuluje teplo z prostoru a nebo z podlahového topení, čím zároveň vyrovnává teplotní rozdíl mezi horní a spodní částí místnosti. Díky tomu jsou tyto podlahy velmi příjemné na dotyk a stejně přispívají ke zdravému bydlení. Mnoho lidí se ale stále obává slabé odolnosti a "neatraktivního" designu korkové podlahy, který je znám z dob minulých.

Jaká je tedy současná korková podlaha?

Tepelně izolační
Vaše děti si v klidu můžou hrát na zemi, která je nebude chladit. Korek svou unikátní houbovitou strukturou, kterou nemá žádný jiný materiál, tvoří výbornou ochranu proti chladu, má malou tepelnou vodivost a hlavně vyzařuje vlastním teplem. Korková podlaha je příjemná a teplá už na první dotek. Je to nejteplejší přírodní podlaha.

Voděodolná
Korková podlaha může jedinečně zpříjemnit vaši kuchyň či koupelnu.

Nebrání hrám - tlumí zvuk
Korkové podlahy dokonale izolují nejenom teplo, ale i hluk. Vaše děti se mohou věnovat hrám, nebudou již rušit sousedy hlukem. Díky své houbovité struktuře korek tlumí vibrace a kročejový hluk. Korek je trojitý izolant: tepelný, zvukový a antivibrační. Tuto jedinečnou kombinaci neposkytuje žádný jiný přírodní materiál.

Udělá vše pro zdravý domov - antialergická
Korek je vítaný i pro rodiny s dětmi, které trpí na alergie. Je chemicky neutrální a antistatický, nepřitahuje prach, který je jednou z nejčastějších alergií u dětí. Korek je příjemný na dotek a vytváří antistresové prostředí. Korková podlaha vyniká hlavně svou pružností, a tím šetří vaše nohy, klouby a páteř. Korek zároveň neposkytuje vhodné prostředí roztočům a zabraňuje tvorbě plísní.

Vhodná i pro podlahové topení
Mnozí se mylně domnívají, že korek není pro své izolační vlastnosti vhodný pro podlahové topení. Právě naopak, korek má jedinečnou akumulační schopnost a teplo rovnoměrně uvolňuje do vytápěného prostoru.

Přivede vás k přírodě - ekologická
Kůra, ze které se korkové podlahy vyrábějí, se získává z korkového dubu. Tam, kde je potřeba na výrobu klasických dřevěných podlah stromy pokácet, na korkové podlahy není potřeba skácet ani jeden. Korkový dub obnoví svou kůru a může se opět sklízet každých 9 let. Krásný pocit, moci se dotknout přírody!


Bude s vámi dlouho - trvanlivá a odolná
Díky vysoké objemové hustotě stlačeného korku vyrobeného speciální technologií naše korkové podlahy splňují parametry vícegenerační podlahy s vysokou otěruvzdorností a dlouhodobou životností. Povrch podlahy je možné ošetřit speciálně vyvinutými odolnými látkami s mikrokeramickými komponenty, které životnost podlahy ještě víc prodlouží. Díky tomu je možné korek položit mimo domácí prostory i na místa s vyšší zátěží, jako jsou například kanceláře, chodby a obchodní prostory. Pokud je řeč o údržbě takové podlahy, je velice nenáročná a zvládne ji každý.

Je jenom na vás, kterou si vyberete - variabilita
Časy nudných korkových podlah jsou už dávno pryč. Kromě klasických hnědých dlaždic přírodního korku si můžete vybrat ze široké škály barev a vzorů. Korkové podlahy máme v plovoucí verzi i ve verzi lepené.


Fasádní a interiérová tepelná a zvuková korková izolace

Korek je přírodní materiál se specifickou buněčnou strukturou, díky níž ho lze použít k výrobě izolací proti hluku, úniku tepla a vibracím. Své uplatnění nachází ve strojírenských, zdravotnických a stavebních odvětvích. Využívá se nejen k exteriérovému zateplení fasád, izolování střech, ale k interiérovému izolování zvuku a tepla.

                            Výhody přírodní korkové izolace:

 • rozměrová stálost - nesmršťuje se (nehrozí vznik tepelných mostů)
 • odolnost vůči extrémním povětrnostním vlivům (od -200 do +200 °C)
 • odolnost vůči bakteriálním a chemickým vlivům
 • paropropustnost - nedochází k akumulaci vodních par (nízký difúzní odpor)
 • tvoří zároveň tepelnou i zvukovou izolaci
 • všeobecné použití (fasádní, střešní, podlahová izolace atd.)
 • dlouhá životnost, nezatěžuje životní prostředí, je reciklovatelný.
 • nenasákavý, neměnné izolační parametry i po 50ti a více letech oproti polystyrenu a kamenné vatě.

Korek současně splňuje čtyři izolační vlastnosti: tepelnou, zvukovou, vibrační a antibakteriální.


KORKOVÁ  IZOLACE A OBKLAD

Korek je vnější kůra korkového dubu, který roste převážně v oblasti Středozemního moře. Tento pozoruhodný strom má kůru, jejíž vlastnosti a způsob regenerace jsou jedinečné v celé rostlinné říši. Unikátní složení korkové suroviny s více než 40 miliony buněk nalepených vzduchem na kubický centimetr, dělá z korku přirozený zvukový a tepelný izolant, který nemá mezi ekologickými izolacemi konkurenci.

 Jako jeden z mála dodavatelů stavební izolace, se můžeme chlubit stoprocentní nezávadností svých produktů vůči životnímu prostřední. Díky přírodnímu korku, z kterého je izolace vyrobena, přispívá jejich produkce k ročnímu snížení tisíce tun CO2 v ovzduší, čímž snižuje riziko skleníkového efektu a globálního oteplování.

Korková izolace je 100%-ním přírodním a plně recyklovatelným produktem. Je určena na exteriérové zateplení fasád, izolování střech a teras, interiérovou izolaci hluku a tepla, podlah, stěn, příček a stropů.

Tepelněizolační účinek korkové izolace zamezuje tvorbě nežádoucích tepelných ztrát a zisků, čímž zabezpečí požadovaný stav vnitřního prostředí. Tím se dosáhne trvalého udržování teploty ve vytápěné místnosti a naopak, zmenšuje se přestup tepla do chladného exteriéru, což zřetelně snižuje náklady na vytápění anebo chlazení. Tepelněizolační vrstva zabraňuje také tvorbě kondenzací, tepelných mostů a tepelných deformací. Má jednu z nejlepších tepelně-akumulačních a akustických vlastností ze všech izolačních materiálů.

Korek je ideálním materiálem s vysokou životností, trvalou odolností proti plísním, vlhkosti a výkyvům teplot. Pro jeho antibakteriálnost a difúznost je nejideálnějším řešením v budovách se zvýšeným rizikem tvorby vlhkosti.

Vysoký stupeň pružnosti a zatíženosti předurčuje korek jako ideální antivibrační izolaci pro vysoce namáhané konstrukce, např. pro pojízdné střechy, základy průmyslových strojů anebo jako izolace zabraňující šíření vibrací a hluku ze železničních tratí.

Díky své jedinečné struktuře dokáže zabezpečit požadovaný účinek izolace už při malých tloušťkách, což výrazně snižuje sílu stěn.

Je ideální izolací pro všechny druhy ekologických staveb s důrazem na použití zdraví nezávadných materiálů s vysokým účinkem izolace a dlouhou životností.

Použití korkové izolace

 • exteriérové zateplení kontaktních a odvětraných fasád budov, i pohledový izolační obklad fasád
 • izolování šikmých i rovných střech (včetně pochozích a vegetačních střech, i střech s dopravním zatížením) a teras
 • interiérové izolování zvuku a tepla (podlahy, stěny, příčky a stropy), dekorativní obklad stěn
 • izolování výtahů, tepelných a zvukových průmyslových zdrojů
 • izolování základu stavby
 • vhodná při výstavbě nízkoenergetických a pasivních domů.

Životnost a odolnost korku

Korek je těžko opotřebovatelný, odolává střídání teplot, suchu, vlhkosti, plísním a  působení vody, má dlouhodobě neměnné termo izolační parametry. Proto lze korek použít i ve vlhkých prostorech koupelen, wellnes i v exteriéru.Ukázky zateplení fasády přírodním korkem

Pro váš projekt se může také hodit další materiál z naší nabídky