Značkové plovoucí podlahy  (Canada).

-Vinyl-Korkové plovoucí podlahy

-Vinylové podlahy

-Korkové plovoucí i lepené podlahy.

Exklusivní nášlapná vrstva podlah z přírodního kamene, pravé kůže, 3D vinylu, s nejmodernější ochranou povrchu mikrokeramickým lakem tř. zátěže 32 .

V naší vzorkovně v Brně nabízíme výběr z více jak 100 dekorů a typů, které jinde nenajdete.

-Korkové interiérové a fasádní obklady.

-Přírodní tepelná a zvuková korková izolace.

Korek jako surovina

Korek se získává oloupáním kůry z korkového dubu, který má schopnost kůru regenerovat a umožňuje její opakované loupání, aniž by se poškodil samotný strom. Vlastnosti korku vyplývají z jeho struktury a chemického složení. Protože korkové pletivo obsahuje 89,7% plynných látek, jeho hustota je nízká.

Plynný prvek nacházející se v korku téměř neumožňuje vodivost z hlediska tepelného, zvukového nebo vibračního působení. Díky své struktuře má dobrou stlačitelnost a je flexibilní.

Moderní technologie dokáží plně zachovat přírodní, tepelné a zvukově izolační vlastnosti korku, ale vzhled  a popvrchová ůprava nabízí nepřeberné možnosti luxusních povrchových designů od 3D vinylu, pravého přírodního kamene, přírodní kůže, korková mozaika, korkový obklad ...

Korek má trvalé technické a izolační vlastnosti. Používá se v ekologických nízkoenergetických stavbách, kde je nutno vytvořit zdravé prostředí s neměnnými termoizolačními vlastnostmi pro více generací.

Dub korkový
Dub korkový

Korkové a Vinylkorkové podlahy

Jaké vlastnosti by měla mít plovoucí podlaha, kterou si přejeme do svého bytu? Nejdříve nás napadne, že musí dobře vypadat a vhodně dotvářet interiér. Ale víme, že to nestačí, plovoucí podlahy mají být také odolné a nepříliš náročné na údržbu.

A to nejdůležitější, i když ne rozpoznatelné na první pohled - podlaha by měla být příjemná k používání, to znamená pružná při došlapu, tichá a teplá. Některé z podlahovin na našem trhu tyto vlastnosti splňují, jiné ne. Mezi moderní podlahoviny, které tyto požadavky splňují velmi dobře, patří vinylové plovoucí podlahy Vinyl-Cork s dvojitou vrstvou přírodního korku nebo plovoucí korkové podlahy a korkové dlažby.

Vinyl korkové plovoucí podlahy

Krásné, odolné, tiché a nenáročné, to jsou neše plovoucí podlahy Vinyl-Cork

Vinylové plovoucí podlahy jsou nyní velmi oblíbeným artiklem mezi podlahovinami, a to právem, protože nabízejí hezký vzhled i odolnost a vysokou životnost. Ale nejde jen o to, co je na povrchu, stejně důležité je, co se skrývá uvnitř, jaká je celková kvalita lamely a úroveň použitých technologií.

Naše firma  pro svoje zákazníky vybírá jen nejvyšší kvalitu - v tomto případě špičkové vinylové, kamenné nebo kožené plovoucí podlahy s dvojitou vrstvou přírodního korku.

Lamely Vinyl-Cork jsou opatřeny podlahovým zámkem UNICLIC, pohledová 3D vinylová vrstva, přírodní kámen nebo pravá kůže a mikrokeramický lak dodává nejen exkluzivní vzhled, ale i pevnost a vysokou odolnost proti opotřebení (tř. zátěže 32).

Dvojitá vrstva korku v lamele se projevuje pružností, teplým povrchem podlahoviny a ůtlumem kročejového hluku o 17dB.

  Provedení těchto podlah zajišťuje snadnou a rychlou pokládku, tvarovou stálost plovoucí podlahy, odolnost proti vlhkosti, jsou vhodné i pro použití s podlahovým topením.

Odolné plovoucí podlahy

Plovoucí podlahy Vinyl-Cork jsou díky své vysoké odolnosti tř.zátěže 32, předurčeny do hal, předsíní, chodeb, kuchyní i komerčních prostor. Díky luxusním dekorům a celkově vynikajícím užitným vlastnostem a komforu, jsou stále oblíbenější pro použití do jídelen, obývacích pokojů a obytných zón rodinných domů a bytů.

Výrobek je od roku 2015 vlastníkem Ochranné známky. Tzn. že je jako jediná firma v ČR, oprávněna uvádět u svého zboží označení "Vinyl-Cork". 

Plovoucí Vinylkorková podlaha Vinyl-Cork

Plovoucí podlaha Vinyl Cork
Plovoucí podlaha Vinyl Cork

Skladba plovoucí podlahy Vinyl-CORK  rozměr lamel 1.164 x 194mm tl.10,5 mm    cena od 742kč/m2 bez DPH21%

1. čtyři vrstvy laku s obsahem mikrokeramických částic
2. luxusní vinylová vrstva s dekorem, nebo vrstva přírodního kamene i pravé kůže
3. aglomerovaná korková zvuková izolace, komfortní tlumení nárazů a vibrací při došlapu (šetří klouby), tepelný komfort pro chodidla 
4. HDF deska vysoké hustoty odolná proti vlhkosti
5. zámkový systém "Uniclic" s ochranou proti vlhkosti
6. integrovaná korková spodní izolační podložka

Technické vlastnosti Využití
domácnost: class 23 třída zátěže
komerční prostory: class 32 třída zátěže (obchodní domy,kanceláře,veřejné prostory,atd.)

Další vlastnosti
Tepelný odpor: 0,101 m2.K/W
Tepelná vodivost: 0,104 W/m.K
Požární odolnost: class Bfl-S1
Emise formaldehydu: class E1 (bez formaldehydu)
Protiskluzové vlastnosti: class DS
Útlum kročejového hluku: 17 dB
Nabití statickým nábojem: <2,0 antistatic kV

Záruka na opotřebení
Při využití v domácnosti: 20 let
Při využití v komerčních prostorách: 10 let

Dekory se vyrábí i v lepeném provedení o rozměrech 1220x185x2mm, 4. vrstvý lak ceramic, 5,64m2 v balení

Korková plovoucí podlaha

Nabízí se v široké škále strukturálních dekorů a barevných provedení.

  Skladba korkové plovoucí podlahy

  Izolační vrstvu naší plovoucí podlahy tvoří přírodní korek nanesený z obou stran na nosné voduvzdorné HDF desce. Po obvodu desky je vyfrézován pevný a přesný UNIKLIK zámek, tloušťka lamel 7-11mm dle typu. Konečnou nášlapnou vrstvu tvoří buď přírodní korek v různých dekorech nebo  pravý přírodní kámen i pravá kůže, opatřené nejmodernějším mikrokeramickým lakem (tř. zátěže 32)

Korková lepená dlažba

Má vysoké využití i ve vlhkých až mokrých prostředích, jako jsou koupelny, wellnes či kuchyně. Důvodem je její nenasákavost, příjemný pocit tepla a celková odolnost. Tloušťka 4mm.


Při použití podlah s oděruvzdornými povrchovými úpravami s vysokým stupněm rezistence (např. mikrokeramický lak) je možné tyto podlahy položit i na místa s vyšší zátěží, jako jsou například chodby, obchodní prostory a kanceláře.

Korkovou podlahu (dlažbu i plovoucí podlahu) lze položit i do místností s podlahovým vytápěním, protože hraniční hodnota tepelného odporu korku je podle normy 0,17 m2 . K/W.

U korkové dlažby o tloušťce 4 mm je tepelný odpor 0,05 m2 . K/W

Korkové plovoucí podlahy o tloušťce 11 mm dosahuje 0,129 m2 . K/W.

Pro rychlou a jednoduchou aplikaci se doporučuje použít plovoucí podlahu se systémem zacvakávacích zámků

Korková plovoucí podlaha

Korková plovoucí podlaha
Korková plovoucí podlaha

Skladba KORKOVÉ plovoucí podlahy  rozměr lamel 900 x 300mm  tl.10 mm                  cena od 577 kč/m2 bez DPH21%

1. vysoce odolný dvousložkový lak na pružné povrchy

2. vrstva dekoru s vrstvou korku vysoké hustoty v různých dekorech a odstínech přírodního korku.
3. HDF deska vysoké hustoty odolná proti vlhkosti
4. zámkový systém "Uniclic" s ochranou proti vlhkosti
5. integrovaná korková izolační podložka

Technické vlastnosti Využití
domácnost: class 23 třída zátěže
komerční prostory: class 32 třída zátěže (obchodní domy,kanceláře,veřejné budovy,atd.)

Další vlastnosti
Tepelný odpor: 0,114 m2.K/W
Tepelná vodivost: 0,092 W/m.K
Požární odolnost: class Bfl-S1
Emise formaldehydu: class E1 (bez formaldehydu)
Protiskluzové vlastnosti: class DS
Útlum kročejového hluku: 19 dB
Nabití statickým nábojem: <2,0 antistatic kV

Záruka na opotřebení
Při využití v domácnosti: 20 let
Při využití v komerčních prostorách: 10 let

Dekory se vyrábí i ve formě lepené dlažby  300 x 300mm  tl.4mm

Typy podlahových krytin

Podlahy se dělí na studené (keramická a kamenná dlažba, linoleum, laminátové podlahy atd.) a teplé (korek, dřevo, koberec). Při výběru podlahy se musíme zaměřit na její užitkové vlastnosti. Dnes, při růstu cen energií, se doporučuje vybírat teplé podlahy. Teplotní rozdíl mezi teplým a studeným typem podlahy za stejných podmínek v místnosti o rozloze 20 m2 může být 1,5 až 2 °C. U podlahového vytápění tzv. studených podlah je sice prostup tepla rychlejší, ale v letním období, kdy není vytápění nutné, může dojít k nárazovému výraznému ochlazení vnitřního prostředí. Ze zdravotního hlediska to není optimální.

I u takzvaných teplých podlah jsou výrazné rozdíly mezi jejich jednotlivými druhy. Koberec má sice dobré tepelné a zvukové izolační vlastnosti, ale jde o bakteriální materiál, což představuje nevhodné řešení pro alergiky a astmatiky. V případě dřevěných podlah, které se aplikují jako plovoucí podlahy, se tento problém může rovněž vyskytovat. Protože dřevěné parkety nejsou většinou ze spodní části impregnovány, může spodní část plesnivět. Jelikož se při chůzi víří vzduch, zárodky se šíří do celého interiéru.

Údržba a možnost renovace

Pokud se použije správný typ, je korková podlaha nenáročná na údržbu. . Pro více zatěžované místnosti  doporučujeme podlahy upravené keramickým lakem, u nichž není nutná žádná údržba.

Životnost a odolnost

Korek je těžko opotřebovatelný, odolává střídání teplot, suchu, vlhkosti a dlouhodobému působení vody. Proto lze korek (po důkladné úpravě) použít i ve vlhkých prostorech koupelen, saun, welnes, fasády a pod. 

Tepelná a zvuková korková izolace

Korek je přírodní materiál se specifickou buněčnou strukturou, díky níž ho lze použít k výrobě izolací proti hluku, úniku tepla a vibracím. Své uplatnění nachází v průmyslových a stavebních odvětvích. Využívá se nejen k exteriérovému zateplení fasád, izolování střech, ale k interiérovému izolování zvuku a tepla.

                            Výhody korkové izolace:

 • rozměrová stálost - nesmršťuje se (nehrozí vznik tepelných mostů)
 • odolnost vůči extrémním povětrnostním vlivům (od -200 do +200 °C)
 • odolnost vůči bakteriálním a chemickým vlivům
 • paropropustnost - nedochází k akumulaci vodních par (nízký difúzní odpor)
 • tvoří zároveň tepelnou i zvukovou izolaci
 • všeobecné použití (fasádní, střešní, podlahová izolace atd.)
 • dlouhá životnost, nezatěžuje životní prostředí, je reciklovatelný.
 • nenasákavý, neměnné izolační parametry i po 50ti a více letech oproti polystyrenu a kamenné vatě.

Korek současně splňuje čtyři izolační vlastnosti: tepelnou, zvukovou, vibrační a antibakteriální.

Tepelná izolace korku

Kromě trvale stabilních technických vlastností je korek zvukově- i tepelně izolační. Omezuje nežádoucí tepelné ztráty (zisky), a tak vytváří požadovaný stav vnitřního prostředí. Základním úkolem tepelně izolační vrstvy je zpomalení odevzdávání tepla v čase. Tím se dosahuje trvalého udržování teploty ve vytápěné místnosti a naopak zmenšuje se postup tepla do chladného exteriéru.

Tato vrstva by měla zabraňovat tvorbě kondenzace, tepelných mostů a současně omezuje tepelné deformace, především však snižuje ztráty energie při vytápění nebo chlazení.

Korkové tepelné a zvukoizolační desky se používají k exteriérovému zateplení fasád budov, izolování střech a teras, interérové izolování zvuku a tepla, podlah, stěn, příček a stropů. Tepelná izolace především omezuje nežádoucí tepelné ztráty (zisky) a zabezpečuje požadovaný stav vnitřního prostředí.

Zvuková izolace korku

Korek se vyznačuje dobrou absorpcí zvuku. Při položení korkové dlažby v minimální tloušťce 6 mm lze snížit hlučnost až o 20 decibelů. U korkové plovoucí podlahy je možno dosáhnout snížení hlučnosti až o 22 decibelů.

Vibrační izolace korku

Ve stavebnictví se antivibrační izolace používá pod průmyslové stroje a zařízení, pod silniční nosníky, na mostové dilatace a kolejové tratě.

V domácnostech je při chůzi tlumení kmitů a vibrací užitečné pro revmatiky a lidi s nemocnými klouby.

Antibakteriální vlastnosti korku

Korek je antibakteriální, takže zabraňuje vzniku a případnému šíření plísní a hub. Kromě toho odpuzuje dřevokazný hmyz a škůdce i myši a krysy. Protože je tento materiál i antistatický, zabraňuje prašnosti prostředí.

Použití korkové izolace

 • exteriérové zateplení kontaktních a odvětraných fasád budov, i pohledový izolační obklad fasád
 • izolování šikmých i rovných střech (včetně pochozích a vegetačních střech, i střech s dopravním zatížením) a teras
 • interiérové izolování zvuku a tepla (podlahy, stěny, příčky a stropy), dekorativní obklad stěn
 • izolování výtahů, tepelných a zvukových průmyslových zdrojů
 • izolování základu stavby
 • vhodná při výstavbě nízkoenergetických a pasivních domů.

Životnost a odolnost korku

Korek je těžko opotřebovatelný, odolává střídání teplot, suchu, vlhkosti, plísním a  působení vody, má dlouhodobě neměnné termo izolační parametry. Proto lze korek (po důkladné úpravě) použít i ve vlhkých prostorech koupelen, wellnes i v exteriéru.Pro váš projekt se může také hodit další materiál z naší nabídky