Fasádní a interiérové kamenné obklady z umělého (lisovaného) kamene - dokonalá imitace přírodního kamene.

Nejširší nabídka  obkladů v Brně a na Moravě. Máme vystavených cca 300 modelů a barevných variant kamenných obkladů z technického (umělého) kamene, se zárukou na mrazuvzdornost a barevnou stálost až 45 roků.

Více jak 50 modelů cihlových pásků a cihlových obkladů typu Klinker. Terakotová pálená dlažba a cihlová dlažba. Provence obklady a doplňky z umělého kamene, naší i zahraniční výroby, designové kamenné, skleněné a keramické mozaiky a obklady .


Fasádní obklady z umělého kamene
Fasádní obklady z umělého kamene

Obklady z umělého kamene, kvalitní a dokonalá imitace přírodního kamene

Tloušťka kamenných obkladů je dle typu 2-10cm, váha cca 30-60kg/m2.

Cihlové obkladové pásky.

Tloušťka pásků od 1,2-2,5cm váha cca 20-25kg/m2

,,Umělý kámen",  je pouze lidově používaný výraz. Nejedná se o žádnou umělou hmotu, ale o technologicky přepracovaný přírodní kámen.

Odborný název pro takové výrobky je (technický kámen, rekonstituovaný kámen nebo opracovaný lisovaný přírodní kámen).

Jedná se o technologicky upravený přírodní říční kámen, nebo přepálenou břidlici, který se zpracuje na materiál s vinikající odolností proti mrazu a povětrnostním podmínkám a UV záření, s dlouhou životností.

Obklady chrání izolaci fasády nebo stěny interiéru a nezanedbatelně zvyšují tepelnou a zvukovou izolaci.

Obklady a dlažby z umělého kamene nebo přepálené břidlice, které nabízíme jsou vyráběny ručně.

Přírodní kamen, který je rozemlet na segment a poté je spojen s přírodním portlandským cementem a pryskyřicí, zhutněn do forem a ručně probarven pravými přírodními pigmenty. Tím je dosaženo v některých parametrech lepších vlastností než má běžný těžený přírodní kámen. Hlavně lze z takto technologicky upraveného kamene vytvářet neomezenou škálu tvarů a barevností, nerozeznatelných od rostlých kamenů.

Obklady a dlažby z umělého kamene jsou již stovky let (první novodobé záznami jsou z Francie r. 1138) používany po celém světě, jak v přímořských, městských i horských destinacích.

Kvalita zpracování a design námi dodávaných a prověřených obkladů a dlažeb, jsou na nejvyšší světové úrovni. Jsou vyráběny jen z vysoko jakostních materiálů a neobsahují odlehčovadla ani sádru, což by negativně ovlivňilo kvalitu obkladů.

Záruka 10- 45 roků na mrazu vzdornost a barevnou stálost. Životnost obkladů je neomezená.

                      !!! NENABÍZÍME OBKLADY Z ČÍNY A OD NEOVĚŘENÝCH VÝYROBCŮ Z POLSKA  !!!

Obklad fasády z umělého kamene, Vám zaručí po desítky let, že fasádu nebudete muset přetírat a opravovat, zároveň tyto obklady chrání podkladové zdivo nebo izolaci před poškozením a stárnutím. Zvyšují izolaci fasády a interiéru proti přehřívání nebo promrzání a zvyšují hlukovou izolaci. Zároveň působí esteticky a každé stavbě i interiéru dodají nádech luxusu, originality a zvyšují hodnotu nemovitosti.

Hlavní přednosti našich obkladů z lisovaného kamene:

Minimální nasákavost, mrazu vzdornost, nezachytává mech a plísně, snadnější opracovatelnost, nižší hmotnost než klasický rostlý kámen a tím odpadá dodatečné mechanické kotvení obkladů, vysoká životnost, příznivější cena a podstatně rychlejší a levnější instalace, kterou je možno zvládnout i svépomoci, oproti práci s rostlým kamenem.

Použití je neomezené:

-obklady fasád (i na zateplovací systémy)

-obklady komínů, podezdívky, opěrné zdi

-obklady v interiérech, bazénech, saunách a koupelnách

-obklady krbů, barových pultů, atd.

-dlažba v interiérech a exteriérech.

Pro instalaci obkladů z umělého kamene potřebujete pouze:

Hloubkovou penetraci na natření podkladové omítky nebo zdiva, flexibilní lepidlo třídy C2 TE-S1, řezačku s diamantovým kotoučem na tvarovou úpravu obkladů, nebo stolní el. řezačku s diamantovým kotoučem.

Na konečnou úpravu v exteriéru, doporučujeme použít hybrofobní nátěr proti výkvětům, ušpinění a ochraně,

( Ochrana není podmínkou, oproti přírodnímu kameni, kde je nutno tento nátěr obnovit min. každé dva roky).

Doporučujeme použít hybrofobní nátěr REPESIL, který je Evropskou špičkou, nebo NANO ochranu (možno zakoupit u nás)

Cenová relace obkladů z umělého kamene i s instalací je zhruba o 1/2 až 2/3 nižší, než u přírodního opracovaného kamene.


Fotky realizací obkladů z umělého (technického) kamene