Obklad z umělého kamene na fasádě
Obklad z umělého kamene na fasádě

FASÁDNÍ - INTERIÉROVÉ KAMENNÉ OBKLADY

 A CIHLOVÉ OBKLADY UMĚLÉHO (TECHNICKÉHO) KAMENE


Dokonalá náhrada přírodního kamene s neomezenou životností.

Líbí se vám Moderní design, styl Provence, Rustikální styl ? 

Nejširší nabídka exklusivních a kvalitních obkladů v Brně a na Moravě.

Máme vystavených cca 300 modelů a barevných variant obkladů z technického (umělého) kamene, architektonického betonu, přírodního kamene a keramiky.

Více jak 50 modelů cihlových pásků a cihlových obkladů Klinker. Terakotová ručně vyráběná  dlažba a cihlová portlandská dlažba ,,Půdovka". 

Obklady a dlažby, naší i zahraniční výroby

Obklady z umělého (technického) kamene

Tloušťka obkladů dle typu 1,5-10cm, váha cca 15-60kg/m2. nasákavost max.7% pevnost v tlaku 35MPa

Cihlové obkladové pásky z umělého (technického) kamene

Tloušťka cihlových pásků dle typů od 1,2-2,5cm váha cca 20-25kg/m2 nasákavost max.7% pevnost v tlaku 35MPa

,,Umělý kámen",  je pouze lidově používaný výraz. Nejedná se o žádnou umělou hmotu, ale o technologicky přepracovaný  přírodní kámen.   Odborný název pro takové výrobky je (technický kámen, rekonstituovaný přírodní kámen nebo  lisovaný přírodní kámen).

Jedná se o přírodní říční kámen nebo přepalovanou břidlici, kámen je rozemlet na segmenty a poté je spojen s přírodním portlandským cementem a pojivy, zhutněn do forem a probarven pravými přírodními pigmenty. Tím je dosaženo v některých parametrech lepších vlastností než má běžný, těžený přírodní kámen. Hlavně lze z takto technologicky upraveného kamene vytvářet neomezenou škálu tvarů a barevností, nerozeznatelných od rostlých kamenů

 Umělý (technický) kamen je známý stovky let (první novodobé záznamy jsou z Francie r. 1138), jsou  používány po celém světě, jak v přímořských, městských i horských destinacích.

Kvalita zpracování a design námi dodávaných obkladů a dlažeb, jsou na nejvyšší světové úrovni. Jsou vyráběny ručně jen z vysoko jakostních materiálů a neobsahují žádná odlehčovadla ani sádru oproti jiným výrobkům na trhu, což by negativně ovlivnilo kvalitu a životnost obkladů.

        Záruka 10- 45 roků na mrazuvzdornost a barevnou stálost. Životnost obkladů je prakticky neomezená.

        Obklad fasády z umělého kamene, vám zaručí po desítky let, že fasádu nebudete muset přetírat a opravovat. Zároveň tyto obklady chrání podkladové zdivo nebo tepelnou izolaci před poškozením a stárnutím. 

Zvyšují izolaci fasády a interiéru proti přehřívání nebo promrzání a zvyšují hlukovou izolaci. Zároveň působí esteticky a každé stavbě i interiéru dodají originalitu a jedinečnost, zvyšují hodnotu nemovitosti.

Hlavní přednosti našich obkladů z lisovaného kamene:

Minimální nasákavost max. 7%, Mrazu vzdornost, Nezachytává mech a plísně, Snadnější opracovatelnost, Nižší hmotnost než klasický rostlý kámen a tím odpadá dodatečné mechanické kotvení obkladů, Neomezená životnost, Příznivější cena a podstatně rychlejší a levnější instalace, kterou je možno zvládnout i svépomoci, oproti odborné kamenické práci s rostlým přírodním kamenem.

Naše obklady jsou použity např.  v saunovém wellness hotelu Maximus na Brněnské přehradě (na fasádách, interiérech i přímo v samotných saunách), na vysokohorských hotelech v Aspachu v Alpách ve Vysokých Tatrách i v našich horských střediscích, Apartmány na Máchově jezeře, Nákupních centrech, v  rodinných domech a pod.

Použití je neomezené:

- obklady fasád (také na zateplovací systémy z polystyrenu, kamenné vaty a pod.) - obklady komínů, podezdívky, opěrné zdi, ploty, obklady v interiérech, bazénech, saunách, wellness a koupelnách - obklady krbů, barových pultů, atd. - dlažba v interiérech, exteriérech, na terase, ve wellness.

 Pro instalaci obkladů z umělého kamene budete potřebovat

Hloubkovou penetraci na ošetření podkladové omítky nebo zdiva, flexibilní lepidlo třídy C2 TE-S1, řezačku s diamantovým kotoučem na zkrácení a úpravu obkladů.

Na konečnou povrchovou úpravu v exteriéru, doporučujeme použít hydrofobní nátěr proti výkvětům, ušpinění a ochraně.

( Ochrana není podmínkou, oproti přírodnímu kameni, kde je nutno tento nátěr obnovit cca každé tři roky).

Cenová relace obkladů z umělého kamene i s instalací je zhruba o 1/2 až 2/3 nižší, než u přírodního opracovaného kamene.

Ceny Vám sdělíme na požádání, nebo je najdete v naší vzorkovně.

!!! Nenabízíme materiály z Číny a nekvalitní výrobky z Polska !!!

        !!! Vybírejte vždy obklady, dlažby i podlahy osobně ve vzorkovnách, kde vidíte ve větší ploše skutečný vhled a tvar obkladů,  vyvarujete se zklamání z odlišnosti oproti jednomu kousku obkladu nebo fotkám a zkreslení na monitoru !!!

Ukázky realizací obkladů z umělého (technického) kamene 

Pro Váš projekt se může hodit také:

https://www.artstyl.cz/gdpr/ “Naše webové stránky využívají technologie retargetingu od služby Sklik provozované společností Seznam.cz, a.s. Ta nám umožňuje ukázat návštěvníkům, kteří již projevili zájem o naše produkty, naše reklamy v reklamní síti společnosti Seznam.cz, a.s.“