Fasádní a interiérové kamenné obklady z umělého (technického) kamene - dokonalá imitace přírodního kamene, obkladové cihlové pásky. Keramické obklady a skleněné designové mozaiky. 

Umělý kámen                    

 

Nejširší nabídka kamených obkladů v Brně, ve vzorkovně vystavených cca 300 modelů a barevných variant obkladů z technického (umělého) kamene.

Více jak 50 modelů  cihlových pásků a cihlových obkladů typu Klinker, Terakotová dlažba a cihlová dlažba, Provence obklady a  doplňky z umělého kamene, naší i zahraniční výroby, designové kamenné, skleněné a keramické mozaiky .

 

 

Obklady z umělého (technického) kamene v imitaci přírodního kamene

Tloušťka těchto obkladů  je dle typu 2-10cm, váha cca 30-60kg/m2.

Cihlové obkladové pásky.

Tloušťka pásků od 1,2-2,5cm váha cca 20-25kg/m2

  

,,Umělý kámen",je pouze lidově používaný výraz.

Odborný název pro takové výrobky je (technický kámen, rekonstituovaný kámen nebo opracovaný lisovaný přírodní kámen).

Jedná se o technologicky upravený přírodní říční kámen, nebo přepálenou břidlici, který se zpracuje na  materiál s vinikající odolností proti mrazu a povětrnostním podmínkám a UV záření, s dlouhou životností.

Obklady chrání izolaci fasády nebo stěny interiéru a nezanedbatelně zvyšují  tepelnou a zvukovou funkci.

Obklady a dlažby z umělého kamene nebo přepálené břidlice jsou vyráběny ručně.

Přírodní kamen, který je rozemlet na segment a poté je spojen s přírodním portlandským cementem a pryskyřicí, zhutněn do forem a ručně probarven pravými přírodními pigmenty. Tím je dosaženo v některých parametrech lepších vlastností než má běžný těžený kámen. Hlavně lze z takto upraveného kamene vytvářet neomezenou škálu tvarů a barevností, nerozeznatelných od rostlých kamenů.

Obklady a dlažby z umělého  kamene jsou již stovky let (první novodobé záznami jsou z Francie r. 1138) používany po celém světě, jak v přímořských, městských i horských destinacích.

Keramické,kamenné a skleněné luxusní mozajky.

Kvalita zpracování a design námi dodávaných a prověřených obkladů a dlažeb, jsou na nejvyšší světové úrovni. Jsou vyráběny jen z vysoko jakostních materiálů a neobsahují odlehčovadla ani sádru, což by negativně ovlivňilo kvalitu obkladů.  

Záruka 10- 45 roků na mrazu vzdornost a barevnou stálost. Životnost obkladů je  neomezená.

               !!!  NENABÍZÍME  OBKLADY Z ČÍNY  !!!

Obklad fasády z umělého kamene, Vám zaručí po desítky let, že fasádu nebudete muset přetírat a opravovat, zároveň tyto obklady chrání podkladové zdivo nebo izolaci před poškozením a stárnutím. Zvyšují izolaci fasády a interiéru proti přehřívání nebo promrzání a zvyšují hlukovou izolaci. Zároveň působí esteticky a každé stavbě i interiéru dodají nádech luxusu, originality a zvyšují hodnotu nemovitosti. 

Hlavní přednosti našich obkladů z lisovaného kamene:

Minimální nasákavost, mrazu vzdornost, nezachytává mech a plísně, snadnější opracovatelnost, nižší hmotnost než klasický rostlý kámen a tím odpadá dodatečné mechanické kotvení obkladů, vysoká životnost, příznivější cena a podstatně rychlejší a levnější instalace, kterou je možno zvládnout i svépomoci, oproti práci s rostlým kamenem.

Použití je neomezené:

                                -obklady fasád (i na zateplovací systémy)

                                -obklady komínů,podezdívky,opěrné zdi

                                -obklady v interiérech, bazénech, saunách a koupelnách

                                -obklady krbů, barových pultů ,atd.

                                -dlažba v interiérech a exteriérech.

 

Pro instalaci obkladů  z umělého kamene potřebujete pouze:

Hloubkovou penetraci na natření podkladové omítky nebo zdiva, flexibilní lepidlo třídy C2 TE-S1, řezačku s diamantovým kotoučem na tvarovou úpravu obkladů, nebo stolní el. řezačku s diamantovým kotoučem.

Na konečnou úpravu v exteriéru, doporučujeme použít hybrofobní nátěr proti výkvětům, ušpinění a ochraně, ( není podmínkou, oproti přírodnímu kameni, kde je nutno tento nátěr obnovit min. každé dva roky).

Doporučujeme  použít hybrofobní nátěr REPESIL, který je Evropskou špičkou, nebo NANO ochranu (možno zakoupit u nás)

Cenová relace obkladů z umělého kamene i s instalací je zhruba o 1/2 až 2/3 nižší, než u přírodního neopracovaného kamene nebo pálených klinker cihlových obkladů.

 

 

Otevřete si katalogy na jednotlivé typy obkladů z umělého - technického kamene:

 

* Katalog obkladů Magic  (klikněte zde)

*Katalog obkladů CHELSE.pdf (klikněte zde)

*Katalog obkladů WILLD.pdf (klikněte zde)

 

Inspiraci a fotky realizací naleznete níže v sekci FOTOGALERIE

 


Fotogalerie-Inspirace: OBKLADY Z UMĚLÉHO - TECHNICKÉHO KAMENE

—————


Kontaktujte nás


UA-65672569-1