KORKOVÉ ZATEPLOVACÍ OBKLADY   PŘÍRODNÍ KORKOVÁ IZOLACE PRO ZDRAVÉ BYDLENÍ

   Korek je 100% přírodní, ekologický, anti alergenní. Jedná se o jednu z nejlepších izolace na světě.

 Korkové zateplení fasád, střech a teras, izolace interiérů a podlah i pro pasivní stavby. Zvuková, tepelná a anty vibrační izolace obvodových stěn, podlah, příček, stropů, tramvajových a vlakových tratí, strojních zařízení atd...

Příroda sama vytvořila ty nejkvalitnější materiály, které jsou příjemné na pohled i na dotek a odedávna slouží lidem díky svým výjimečným užitným vlastnostem. Jedním z takových materiálů je i korek. Prohlédněte si nabídku korkových izolací na našich stránkách a získejte inspiraci pro zdravé bydlení s přírodními materiály - a nebudete zklamáni.

Korek se získává oloupáním kůry z korkového dubu, který se dožívá více jak 200 let. Roste převážně v oblastech Středozemního moře. Korek má schopnost kůru regenerovat a umožňuje její opakované ruční loupání každých 9 roků aniž by se poškodil samotný strom.

Unikátní složení přírodní korkové suroviny s více než 40 miliony buněk slepených vzduchem na kubický centimetr, dělá z korku přirozený tepelný a zvukový izolant, který nemá mezi ekologickými izolacemi konkurenci.

Plynný prvek nacházející se v korku téměř neumožňuje vodivost z hlediska tepelného, zvukového nebo vibračního působení. Díky své struktuře má dobrou stlačitelnost a je vysoce flexibilní.

Moderní technologie dokáží plně zachovat přírodní, tepelné a zvukově izolační vlastnosti korku, ale vzhled a povrchová úprava nabízí nepřeberné možnosti luxusních designů .

Korek má trvalé zvukové, technické a termoizolační vlastnosti.

Používá se v kvalitních ekologických, nízkoenergetických a pasivních stavbách, kde je nutno vytvořit zdravé prostředí s neměnnými termoizolačními vlastnostmi pro více generací.

Stejná účinnost korku i po 100 letech, proto se poskytuje záruka až 50 roků na korkovou izolaci

Korkové stavební materiály

Nabídka korkových stavebních materiálů zahrnuje především různé druhy izolací, od korkových izolačních desek na vnější zateplení domů, přes různé druhy korkových aglomerovaných desek a anti vibračních desek až po korkové drtě. Izolační korkové drtě se používají jako sypaná izolace především do stěn a podlah dřevostaveb, ale korkovou drtí je možno odizolovat jakýkoliv uzavřený dutý prostor v novostavbě nebo rekonstruovaném domě, a to při velmi jednoduché aplikaci, kdy korková drť se do prostoru jen nasype. Díky svým přírodním vlastnostem jsou korkové izolace odolné  plísním, dřevokaznému hmyzu, roztočům a v zaizolovaném prostoru neumožňují pobyt hlodavcům. Navíc korkové izolace neobsahují žádné chemické látky, které mohou prostupovat do obytného prostoru a životnost korkové izolace je prakticky neomezená. Rozšířené je také použití korkových rolí jako termoizolační a zvukové podkladové izolace pod koberce, linolea, dlažby nebo jiné druhy podlahovin, kde dodá pocit tepla, komfort a pružnost chůze, eliminuje bolesti kloubů a páteře a trvale snižuje kročejový hluk.Fasáda zateplená korkem

Zateplování fasád korkem je technologie, pro náročné a chytré zákazníky.

V okolních státech, a nejen ,, západních", se používá stále více.


Korkové fasádní izolační desky rozměr 1000 x 500mm  tloušťka 10-300mm ( větší tloušťky na vyžádání )
Tepelná vodivost 0,035W/mk
Tepelný odpor  100mm korkové fasádní desky R = 2,75m2K/W
Tepelná odolnost -200 až +200°C požární odolnost B2

Jako jeden z mála dodavatelů stavební izolace, se můžeme chlubit 100% nezávadností svých produktů vůči životnímu prostřední. Díky přírodnímu korku, z kterého je izolace vyrobena, přispívá jejich produkce k ročnímu snížení tisíce tun CO2 v ovzduší, čímž snižuje riziko skleníkového efektu a globálního oteplování.

Korková izolace je 100% přírodním a plně recyklovatelným produktem. Je určena na exteriérové i interiérové zateplení fasád, izolování střech a teras, interiérovou izolaci hluku a tepla, podlah, stěn, příček a stropů, mrazících boxů i jako anti vibrační a odhlučňující izolace do průmyslu a dopravy.

Tepelněizolační účinek korkové izolace zamezuje tvorbě nežádoucích tepelných ztrát a zisků, čímž zabezpečí požadovaný stav vnitřního prostředí. Tím se dosáhne trvalého udržování teploty ve vytápěné místnosti a naopak udržení klimatu v letních měsících, zmenšuje se přestup tepla do chladného exteriéru i do interiéru, což zřetelně snižuje náklady na vytápění anebo chlazení. Vrstva přírodního korku zabraňuje také tvorbě kondenzací, plísní, tepelných mostů a tepelných deformací.

Korek má jednu z nejlepších tepelně-akumulačních a akustických vlastností ze všech izolačních materiálů.

Korek je ideálním materiálem s vysokou životností, trvalou odolností proti plísním a škůdcům, vlhkosti a výkyvům teplot. Pro jeho antibakteriálnost a difúznost je nejideálnějším řešením také v  budovách se zvýšeným rizikem tvorby vlhkosti a vzniku plísní, při rekonstrukcích starších domů, kde umožňuje stavbě dýchat .

Vysoký stupeň pružnosti a zatíženosti předurčuje korek jako ideální anti vibrační izolaci pro vysoce namáhané konstrukce, např. pro pojízdné střechy, pochozí zelené střechy, základy průmyslových strojů, podlah a nebo jako izolace zabraňující šíření vibrací a hluku ze železničních a tramvajových tratí. (používá se kolem kolejnic u tramvajových tratí)

Díky své jedinečné struktuře dokáže zabezpečit požadovaný účinek izolace už při malých tloušťkách, což výrazně snižuje tloušťku podlah a stěn. Již prvorepublikoví architekti a stavitelé uznávali vlastnosti korku a používali ho ve svých projektech kde slouží spolehlivě do dnešní doby. (korková izolace je použita např. i ve Vile Tugendhat v Brně a jiných skvostných stavbách po celém světě)

Je ideální izolací pro všechny druhy  staveb s důrazem na použití zdraví nezávadných materiálů s vysokým účinkem izolace a neomezenou životností.


Jaké jsou výhody korkového zateplování?

Stavby zateplené korkem, uvádějí jako základní výhodu životnost. Po 50 letech užívání, nedošlo dle realizačních firem ke zhoršení vlastností, po 100 letech došlo k 5 % zhoršení tepelně izolačních vlastností korku. Proto se na zateplování fasád korkem dává záruka až 50 let. Toto nedokáže žádná jiná izolace.

Korek je difuzní, ale téměř s nulovou nasákavostí vody. Další jeho zajímavou vlastností je antibakteriálnost a paropropustnost. Korek obsahuje přírodní vosk SUBERIN, který zabraňuje vzniku a šíření plísní, ovšem současně zabezpečuje technické vlastnosti korku v běhu desetiletí beze změn. Tento vosk má také další vlastnost, odpuzuje dřevokazný i ostatní hmyz a hlodavce. Pro člověka je ale neškodný.

        Korek se stále více začíná používat nejen v interiérech, ale i v exteriérech (fasádách), k zateplování střech, podlah vyrábějí se z něj i části velmi kvalitních dřevěných a hliníkových oken. U oken dnes není problém se sklem, to je dnes teplé, ale problém oken a dveří jsou rámy. A tyto tepelné mosty přes rámy lze přerušit právě korkem.

       Korek se stále více používá i při výstavbě nízkoenergetických a pasivních domů jako izolace nebo výplň stěn, podlah a střech, kročejová izolace, antivibrační desky, izolace mrazících boxů a pod.

Myslím, že brzy se nebude říkat,  máte to ve vatě, ale máte to v korku. Jo, a co cena? Ano, jedná se o 100% přírodní produkt s unikátními vlastnostmi, cena ale nemusí být oproti zateplení polystyrenem nijak vysoká. Když ale uvážíme životnost, zdravotní parametry a ekologii, vůbec to nemusí být drahé.


Porovnání ceny zateplení fasády  korkem nebo fasádním polystyrenem.

Korková fasádní pohledová izolační deska XPMD tl. 100mm.................2.320kč/m2 (K =0,035 W/m2K)

tepelná odolnost -200 a ž +200°C tepelný odpor R=2,75m2K/W

Flexibilní stavební lepidlo........................................................................   cca.    30kč/m2

Instalaci na fasádu zvládnete snadno svépomoci,  jen prostým nalepením desek na stavební lepidlo nebo lepící PUR pěnu !!!.

==============================================================================

Zateplení fasády polystyrenem EPS  tl.100mm...............................  cca 1.500kč/m2. (K=0,039W/m2K)

Tepelný odpor polystyrenu tl.100mm R=2,5m2K/W

Polystyren sám o sobě je levný, ale cenu zvyšuje kotvící materiál, perlinky, zaváděcí lišty, finální fasádní barva nebo omítka a samozřejmě práce firmy, protože  pokud nemáte zkušenosti,  těžko tento systém zvládnete instalovat kvalitně svépomoci .Korek má lepší tepelně izolační parametry a proto může být použit v menší tloušťce než polystyren.

A hlavně dům zateplený korkem je difuzně otevřený/dýchá. 

Zabraňuje vzniku plísní, odpuzuje dřevokazný i ostatní hmyz (na fasádě z korku nejsou k vidění mouchy, komáři apod.), odpuzuje hlodavce.


Korek bude trvale izolovat i po více než 50ti letech, je plně recyklovatelný a ekologický, vytváří příjemné a zdravé klima v interiéru a extrémně odhlučňuje. Navíc designově působí na fasádě i v interiéru velmi originálně.

Polystyrenová fasáda vám tyto vlastnosti nikdy nesplní.


Korkové obklady a podlahy

Korek se uplatňuje nejen na podlahách, ale i na stěnách nebo stropech místností jako obklad. Nabídka našich korkových obkladů zahrnuje několik dekorů přírodního vzhledu, též v kombinaci s bílou barvou a odstínem "crema".

Přírodní korek se dá snadno povrchově upravovat a barevně tónovat do jakéhokoliv odstínu, stejně jako dřevo (mořidla, lazury, laky, oleje nebo vosky)

   V naší nabídce samozřejmě nechybí korkové podlahy,  špunty do lahví, nástěnky, tabule a flipcharty, ale i další pomůcky pro kancelář nebo do domácnosti, jako jsou korkové distanční čtverečky.


Pro vaši realizaci se může také hodit: